Dovolená Gradac - zkušenosti

Navštívili jste v minulosti Gradac? Napište svůj příspěvek do naší diskuze a podělte se o své zážitky s těmi, kdo se tam teprve chystají.

Gradac a zábava

V celém Chorvatsku se v posledních letech klade velký důraz na rozšíření možností zábavy. Současným moderním turistům jadranského pobřeží už nestačí pouze ležet celý den na pláži. opalovat se, občas si zaplavat nebo vyjet jednou za pobyt na nějaký organizovaný výlet do zajímavého okolí. Dnešní návštevníci se chtějí více bavit a zažít více zážitků, proto již automaticky návštěvují diskotéky, účastní se různých společenských her a zábavních show, které pořádají hotely. Rádi se také účastní nejrůznějších sportovních soutěží či soutěží krásy i za účasti zástupců různých národů. Samozřejmě se turisté rádi podívají na místní tradiční historické hry, na vystoupení různých chrovatských pěveckých souborů a na ukázky lidových tanců. Dalším typem zábavy jsou i návštěvy různých trhů, poutí, lidových slavností a festivalů. I v sebezapadlejší vesničce na jadranském pobřeží nebo na ostrovech se během léta pořádá několik zajímavých akcí, od maškarních průvodů přes poutě k místním svatým až po lidové veselice pojící se k místní historické události. Tyto oslavy doprovází místní folklórní kapela, při které si můžete i zatančit. Pobonou zábavu zažijete i v Gradacu.

Zábava v Chorvatsku

Pokud máte rádi společenský život, můžete večer vyrazit do centra Gradacu a trochu se pobavit. Podél pláží se táhne dlouhá promenáda, kde se nachází příjemné restaurace, kavárny a bary. Ty jsou velmi často otevřené dlouho do noci a v některých hraje i živá hudba. Několikrát do týdne bývá v této části Gradacu i diskotéka.

Chorvaté se stejně jako ostatní jižanské národy rádi baví. Proto má každá menší vesnička svoji slavnost na počest svého patrona kostela, která je bujaře oslavována. V Gradacu taková slavnost probíhá vždy 29. září. To má svátek místní patron, svatý Michal. Během oslavy ožije Gradac i lidovými kapelami a doprovodným porgramem. V červenci je tu prořádaná tradiční lidová slavnost Gradacká turistická noc, které se učastní folklórní kapely z okolí.