Dovolená Gradac - zkušenosti

Navštívili jste v minulosti Gradac? Napište svůj příspěvek do naší diskuze a podělte se o své zážitky s těmi, kdo se tam teprve chystají.

Gradac a sport

Pod pojmem aktivní dovolená každého napadají různé představy a někomu může spojení slov aktivní a dovolená dokonce připadat jako protimluv. V tomto případě jde o aktivní odpočinek, snadnou fyzickou námahu, při které se moc nespotíte a zažijete při ní zábavu, ale také relaxaci pohybem, při němž si odpočinete a zrelaxujete tělo. Z těch mnoha způsobů, jak na dovolené odpočívat aktivně, si můžete vybrat z různých druhů (rekreačních) sportů, které nic nestojí, jako jsou procházky po pobřeží, plavání nebo cyklistika (když si vezmete s sebou své kolo) nebo sporty, u nichž si připlatíte menší částky (tenis, půjčení loďky, podmořské potápění), ale jsou i sporty, při nichž budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, jako je jachting, rafting nebo parasailing. Z širšího pohledu patří mezi aktivní dovolenou i turistické poznávací zájezdy, při kterých se spíše než o aktivitu těla (i když se hodně nachodíte) jedná o aktivitu ducha.

Sportovní vyžití

Sportovně založení jedinci si v Gradacu můžou půjčit, stejně jako na ostatních místech Jadranu, vodní lyže nebo skútry a vyřádit se tak na moři.

Ve vesnic se nachází i několik tenisových kurtů, které si můžete pronajmout za menší poplatek. Určitě se vydejte na kurt pozdě odpoledne nebo večer, kdy je zde už příjemněji a nesvítí ostré slunce. Jedno hřiště je také součástí hotelu Labineca. Je přístupné pouze klientům hotelu, kteří mohou využít i služeb trenéra.

V Gradacu je i hřiště na vodní pólo, které využívají především místní. Pro ně je to totiž národní sport. Pokud vás zajímá jak se takové pólo hraje, tak se můžete podívat na zápas místního klubu. Na aktuální utkání je ve vesnici vždy nějaký poutač, takže se včas dozvíte den a hodinu zápasu.