Dovolená Gradac - zkušenosti

Navštívili jste v minulosti Gradac? Napište svůj příspěvek do naší diskuze a podělte se o své zážitky s těmi, kdo se tam teprve chystají.

Speciální dalmatská jídla

Chorvatské specialityJako každý národ i Chorvaté mají svá národní jídla, protože jsou ale poměrně rozlehlým státem, dělí se zdejší kuchyně na vnitrozemskou a přímořskou. Jelikož jsou tyto webové stránky zaměřeny na Gradac, tak se zaměříme na přímořské a v užším smyslu dalmatské speciality. Stolování se obyvatelé pobřeží věnují až večer, kdy už není tak velké horko a chuť na jídlo roste. Chorvaté jsou jižanským národem, proto na dovolené v Dalmácii neočekávejte středoevropské těžké pokrmy (výjimky se samozřejmě najdou). Ty jsou servírovány především ve vnitrozemí, kde se kuchyně velmi podobá středoevropské.

Oblíbeným dalmatským předkrmem, který vám nabídnou ve všech pobřežních restauracích, je syrová, na vzduchu sušená šunka, která se nazývá pršut. Nejčastěji se podává s chlebem a olivami. Další specialitou je ovčí paški sir pocházející z ostrova Pag. Jeho chuť je slaná a kořeněná, protože se ovce živí i volně rostoucími bylinami. Jako příloha se k němu podává chleba a červené víno.

Jestli dostanete chuť na polévku, objednejte si neretvanskou rybí specialitu "brodeto". Vegetariánům pak doporučujeme ochutnat "mineštru", jejíž název i složení je velmi podobné italské zeleninové polévce minestrone. Zvláštností chorvatské kuchyně je bezesporu vinná polévka, která se dochucuje olivovým olejem a pepřem a jí se s chlebem.

Dalmatinci milují masité pokrmy, proto jsou nedílnou součástí hlavních jídel. Přední místo v oblíbenosti zde zaujímá "čevapčići" (válečky z mletého masa), "ražnjići" (špízy) a "pljeskavica" (steak z mletého masa). Další dalmatskou specialitou je zeleninové jídlo proložené skopovým gulášem, které se jmenuje "djuveč". Typickým jídlem je i "pašticada", což je marinované hovězí pečené s fíky, švestkami a rozinkami. Například ve vnitrozemí je zase oblíbené grilované telecí (teletina) a hovězí maso s houbami (govedina s gljivama). Většina jídel v chorvatských restauracích má dodatek "na zaru", což znamená, že jídlo je grilované.

Stejně jako ostatní přímořské státy, také Chorvaté využívají ve své kuchyni ryby a mořské plody. Nejchutnější jsou tzv. bílé ryby: zubatec (zubatac), okoun (brancin), pražma (orada) a platýs (list). Obvyklá příprava je na roštu s olejem, citrónem, česnekem a bylinami. Z mořských raků a mušlí se připravuje "buzara". Zvláštností je sépiové rizoto (crni rizoto).

Chorvaté jsou i dobří cukráři. Světově vyhlášenou pochutinou je jejich zmrzlina (sladoled), která se prodává na každém kroku. Pozůstatkem z dob Rakouska-uherska jsou palačinky s marmeládou nebo plněné ořechovou či kaštanovou náplní. V cukrárnách (slastičarnica) jsou k dostání zákusky z odpalovaného a listového těsta i krémové řezy. Můžete si zde objednat i "burek", což je koláč plněný sýrem a špenátem.