Dovolená Gradac - zkušenosti

Navštívili jste v minulosti Gradac? Napište svůj příspěvek do naší diskuze a podělte se o své zážitky s těmi, kdo se tam teprve chystají.

Restaurace a kavárny v Gradacu

Kavárna v ChorvatskuChorvatsko patří mezi velmi oblíbené české turistické destinace, protože je poměrně blízko, má krásné čisté moře a Chorvatům i bez znalosti cizího jazyka rozumíme. Zdejší obyvatelé jsou příjemní, otevření, mají chutnou kuchyni, výborné bílé víno a je se tu na co dívat (jak historické stavby, tak hezké ženy). Lidé, kteří rádi bydlí v hezkém prostředí a také rádi ochutnají chorvatské speciality, jsou v Gradaci přímo vítáni. Protože místní restaurace vlastní především místní majitelé, kteří vaří z čerstvých, sezónních a lokálních surovin. Pokud si objednáte jídlo, tak v každém případě dostanete kvalitní pokrm za rozumnou cenu.

Stejně jako v ostatních chorvatských letoviscích je nejvíce restaurací, kaváren, rychlých občerstveních a jiným gastronomických podniků otevřeno během hlavní turistické sezóny.

Největší koncentrace restaurací, kaváren, cukráren a barů je v Gradaci na hlavní promenádě kolem pobřeží. Většinou to jsou domácí menší zařízení provozována místními obyvateli. Restaurace a kavárny jsou také součástí hotelů a penzionů, některé z nich nabízí i denní menu za zvýhodněnou cenu. Většinou obsahuje polévku, hlavní chod a zákusek.

Ceny jsou v místních restauracích a kavárnách stejné jako v ostatních přímořských letoviscích a platí se nejčastěji v kunách. Některé větší a vyhlášenější restaurace přijímají i eura.