Dovolená Gradac - zkušenosti

Navštívili jste v minulosti Gradac? Napište svůj příspěvek do naší diskuze a podělte se o své zážitky s těmi, kdo se tam teprve chystají.

Informace o chorvatské poště, telefonování a internetu

Pošta

Všechny pošty v Chorvatsku mají žlutomodrý štít s nápisem "HPT". Otevřené jsou od pondělí do pátku od 7:00 nebo 8:00 do 19:00 nebo 20:00 hodin. V sobotu jsou otevřené do 13:00 hodin. Ve velkých městech a turistických letoviscích bývají otevřené až do 22:00 hodin.

Poštovní známky se dají koupit na poštách, v novinových stáncích a v obchodech s tabákem. Pokud se rozhodnete poslat pohled z dovolené do České republiky budete si muset koupit známku v hodnotě 3,50 Kn. Na dopis musíte použít známku za 7,20 Kn. Pohlednice a dopisy jsou na cestě obvykle 3-5 dní.

Z pošt si také můžete zatelefonovat, zatelegrafovat, zafaxovat a můžete si tu i směnit cizí měnu.

Telefonování

Nejvýhodnější volání do zahraničí jsou z pošty nebo z veřejných telefonních automatů s kartami, které si můžete koupit na poště nebo v obchodech s novinami. Existují karty se 100 a 500 jednotkami. Večerní a víkendové tarify jsou levnější, proto vám doporučujeme volat v tuto dobu. Telefonování z hotelů a z recepcí kempů je dražší.

Pokud chcete volat z mobilního telefonu, potřebujete si aktivovat roaming. Poskytují ho všichni tři čeští operátoři. Pokrytí je ve všech běžně turisticky využívaných oblastech je dostatečné. Někteří operátoři poskytují přes léto slevy, ale musíte si je zjistit. Ceny hovorů se obvykle pohybují od 3,90 Kč za minutu do Čech.

Předvolby:

  • do Chorvatska: 0 03 85
  • do České republiky: 00 420

Internet

Ve všech větších chorvatských městech se nachází internetové kavárny. Ceny za připojení se pohybují mezi 20 - 30 Kn za hodinu, což je v celku rozumné. Také hotely a některé penziony mívají svůj počítačový koutek s připojením na internet za mírný poplatek.