Dovolená Gradac - zkušenosti

Navštívili jste v minulosti Gradac? Napište svůj příspěvek do naší diskuze a podělte se o své zážitky s těmi, kdo se tam teprve chystají.

Cestovní pojištění do Chorvatska

I na dovolenou do Chorvatsku se pojistěte, protože nikdy nevíte, co se Vám může přihodit. Nejběžnějšími druhy pojištění jsou: proti krádeži, ztrátě, nemoci a zranění. Než se vydáte znovu pojistit, zjistětesi, zda vaše stávající pojistky nepokrývají i cestu do zahraničí. Obvykle to tak je.

Nejčastější je "Pojištění léčebných výloh pro cesty a pobyt v zahraničí." Sazby bývají kolem desítek korun za den, ale u jednotlivých ústavů se mohou lišit. Rozhodně si tuto službu zařiďte, protože můžete v zahraničí vydat opravdu vysokou částku za léčebné výlohy. Ceny závisí na délce pobytu, vašem věku i typu činnosti, kterou chcete provozovat. Pokud máte zahraniční platební kartu, nezapomeňte o tom informovat svoji pojišťovnu. Většinou máte díky ní kryté léčebné výlohy v zahraničí a cenu pojištění budete mít nižší.

Než uzavřete pojistku, zjistěte si, jaké pojistné události vaše smlouva pokrývá. Velmi podstatné je také znát limit hrazené zdravotní péče a nejvyšší pokrytí škod při ztrátě zavazadla. Vždy si nechejte vystavit doklad pro pojišťovnu (lékařskou nebo policejní správu,…).

Jestli se hodláte v zahraničí věnovat nějaké nebezpečné sportovní činnosti jako je: rafting, potápění, horské výstupy atd., raději se připojistěte. Když při uzavírání smlouvy nenahlásíte, že se můžete dostat do "rizikových" situací, může pojišťovna odmítnout hrazení (částečně, ale většinou zcela).

Předem si zjistěte, zda pojišťovna platí lékařskou péči na místě nebo až po návratu domů. Pokud vám na zahraniční dovolené něco ukradnou, v každém případě běžte na policii a nechte si zde vystavit potvrzení o události. Jinak byste po návratu domů nedostali náhradu.