Dovolená Gradac - zkušenosti

Navštívili jste v minulosti Gradac? Napište svůj příspěvek do naší diskuze a podělte se o své zážitky s těmi, kdo se tam teprve chystají.

Gradac - zajímavá místa v okolí

Přestože Chorvatsko nepatří k největším a nejlidnatějším zemím na světě, nejdete zde mnoho krásných přírodních scenérií a úkazů, které se vám navždy vryjí do paměti. Dalšími obdivovanými skvosty jsou historické architektonické památky, které jsou rozesety v nejrůznějších koutech Chorvatska. Proto když vás zastihne na vaší dovolené nepříznivé počasí na koupání nebo vás bude slunce vysilovat, vydejte se na výlet do okolí, kde určitě narazíte na něco velmi zajímavého, co jste tu nečekali.

Gradac - oblíbená místa v okolí (Město Makarska)

Pokud vás omrzí ležet celé dny na pláži, můžete se z Gradacu vydat na menší výlety. Doporučujeme vám vyrazit buď k Baćinským jezerům, nebo do údolí řeky Neretvy. Obě místa jsou velmi zajímavá, především údolí Neretvy, které vás nadchne důmyslným systémem různých říčních koryt a množtsvím nabízených vypěstovaných produktů, které si zde budete moci koupit. Největším lákadlem Neretvy je "Mandarinkobraní", na které pořádají chorvatské cestovní agentury (informujte se v turistických centrech) zájezdy. Na něm si můžete otrhat i vlastní mandarinky a sníst si je. Vše můžete prožít za malý poplatek.

U Baćinských jezer se můžete vydat na procházku nebo na projížďku na lodích. Přitom můžete pozorovat různé druhy ptáků, kteří zde hnízdí. Okolní krajina je obzvlášť nádherně zelená na jaře, kdy je tu dostatek vláhy.

Jestli máte rádi historii a památky, tak se určitě vydejte na výlet do Dubrovníku. I když je od Gradacu vzdálen přes 150 kilometrů, jeho návštěva stojí za to. Jeho největším lákadlem je samozřejmě Staré město a hradby kolem něho. Dubrovník je jedním z nejkrásnějších a nejcennějších památkových komplexů v jihovýchodní Evropě, proto byl již v roce 1979 zařazen na seznam kultruního dědictví UNESCO.